Piešťanci si vyplávali pohár mesta Handlová

• Spravodajstvo
  • 17. apríla 2014, 13:17
  • Autor:I. Vachanová

V Handlovej sa konali plavecké preteky deväť a desaťročných žiakov O pohár mesta Handlová. Konali sa v prvý aprílový víkend a zúčastnili sa na nich aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany. Tí v konkurencii 27 klubov získali 21 medailových umiestnení a pohár putoval práve do kúpeľného mesta.

Medzi deväťročnými plavkyňami si Rebeka Buková vyplávala dve zlaté medaily na 50 a 100 m znak, bronz pridala na 200 m polohové preteky. Sabína Gallová skončila na 50 m voľný spôsob (vsp.) a 100 m prsia druhá a na 200 m vsp. a 50 m prsia tretia. Olivia Ana Šprláková-Zmorová obsadila striebornú priečku na 100 m znak a bronzové na 50 m vsp. a 50 m znak. Romana Švecová vybojovala striebro na 50 m prsia a bronz na 100 m prsia. V kategórii desaťročných plavcov získal Adam Kišš striebornú medailu na 100 a 200 m polohové preteky, 100 m prsia a 200 m vsp. Bronz pridal na
50 m prsia. Dominika Šišková si vyplávala tretiu priečku na 50 m prsia a Timotej Kowanz obsadil tretie miesto na 50 m znak. Do medailovej zbierky prispeli aj štafety dievčat. Strieborná skončila štafeta na 4×50 m polohové preteky v zložení Šprláková-Zmorová, Šišková, Buková a Držíková, tretie miesto vyplávala štafeta na 4×50 m vsp. v zložení Gallová, Šprláková-Zmorová, Švecová a Černeková.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 16, ktoré je v predaji od 15. apríla.