Zmena využitia bývalých ovocných sadov vyvolala diskusiu

  • Spravodajstvo
  • 12. marca 2014, 08:00
  • Autor:ip

Piešťanská radnica sa v súčasnosti zaoberá procesmi vedúcimi k zmene územného plánu na pozemkoch bývalých ovocných sadov v meste.

Investor sa o zmenu funkčného využitia pokúša od roku 2008. V utorok 4. marca sa v priestoroch mestskej knižnice uskutočnila verejná prezentácia zmien tohto územia, ktoré má rozlohu až 38 hektárov.Vedúca referátu územnej správy mestského úradu Jana Vitková viedla verejnú diskusiu o novom využití bývalých ovocných sadov. K návrhu sa vyjadroval spracovateľ architekt Kornel Kobák a v časti vplyvov na životné prostredie hovoril odborník Peter Tremboš.
Územie, ktoré by v budúcnosti malo slúžiť ako relaxačno-rezidenčný komplex, má v metodike priradené funkčné využitia. Pri štátnej ceste sú to plochy prevádzok a zariadení podnikateľských aktivít. Jadro územia je definované ako urbanizované rekreačné plochy a v dotyku s obytnou zónou je to plocha všeobecného bývania.

Občania môžu podávať písomné návrhy a pripomienky. Musia to stihnúť do piatka 14. marca.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta