Vo Vrbovom už úraduje nové mestské zastupiteľstvo

  • Spravodajstvo / Región
  • 6. decembra 2018, 09:00

Ustanovujúce Mestské zastupiteľstvo vo Vrbovom zvolala staronová primátorka Ema Maggiová na piatok 30. novembra. Jedenásťčlenné zastupiteľstvo zložilo spolu s primátorkou poslanecký a primátorský sľub.

Ustanovujúcim zastupiteľstvom sa poslanci aj primátorka oficiálne chopili vykonávania svojich mandátov. (Autor: pror)

Za prítomnosti predstaviteľov občianskych združení, verejnosti, ale aj cirkvi sa slávnostné ustanovujúce zastupiteľstvo uskutočnilo v Kúrii Mórica Beňovského.

Väčšina poslancov spolu s primátorkou svoje posty obhájili z minulého volebného obdobia. Medzi poslancami sa však zjavili traja nováčikovia – Ľubomír Dunajčík, Ján Višňovský a Táňa Prievozníková. Okrem formálneho aktu zloženia sľubov mali na programe i niekoľko pracovných bodov rokovania. Odsúhlasili mestské odborné komisie, ktorých bude šesť, ako aj ich personálne obsadenie. Našli si v nich miesto nielen poslanci, ale aj verejnosť. Zároveň Ema Maggiová vymenovala viceprimátora, opäť sa ním stal Štefan Kubík. Na rozdiel od Piešťan mestskú radu vo Vrbovom neustanovujú. Na prvom zastupiteľstve poslanci odsúhlasili aj plat primátorky. Jeho výška sa nemení a ostáva naďalej 2567 eur mesačne.

Po oficialitách čakal všetkých prítomných slávnostný obed.

(pror)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 7. júla. Tento deň je Dňom čokolády a Medzinárodným dňom družstiev. Meniny má Oliver.
  • 07.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 6. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom bozkávania. Meniny má Patrik, Patrícia.
  • 06.07.2025, 00:04
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 8. júla. Tento deň je Svetovým dňom alergií a Dňom videohier. Meniny má Ivan.
  • 08.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 9. júla 2025
Meniny má Lujza, zajtra Amália