Zatiaľ vyzbierali 900 stromčekov

  • Spravodajstvo
  • 5. marca 2014, 10:48
  • Autor:ip

Piešťany sa s vianočným stromčekom v centre rozlúčili minulý týždeň.

Podobne, ako si obyvatelia zvykli na veľký strom na pešej zóne, niektorí vianočné živé ozdoby držali v domácnostiach aj dva-tri mesiace po sviatkoch. Služby mesta Piešťany (SMP) každoročne pomáhajú s vývozom stromčekov. So zberom zamestnanci začínajú po Troch kráľoch, 6. januára, a podľa informácií od vedenia SMP ich nachádzajú aj v priebehu marca. Po každých sviatkoch vyhodené vianočné stromčeky počítajú na stovky. Podľa Andreja Cimbalíka zo strediska verejnej zelene túto sezónu zatiaľ vyviezli 900 stromčekov. Niekoľko vyhodených kusov našli i počas tretieho februárového týždňa a je pravdepodobné, že sa štatistiky SMP v tejto oblasti zvýšia aj počas nasledujúceho mesiaca.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta