Klzisko zatvorili teplá

  • Spravodajstvo
  • 4. marca 2014, 10:25
  • Autor:ip

Počasie túto zimnú sezónu korčuľovaniu na pešej zóne veľmi neprialo.

Pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP) spustili prevádzku mobilnej ľadovej plochy 16. decembra a z dôvodu nevhodných klimatických podmienok sa vedenie SMP rozhodlo klzisko zatvoriť k 25. februáru. Riaditeľ SMP Ernest Jančina pre Piešťanský týždeň povedal, že z dôvodu vysokých denných, ale aj nočných teplôt bola tentoraz ľadová plocha mimo prevádzky až desať dní. Fungovala a bola k dispozícii korčuliarom 61 dní. Za toto obdobie si sem prišlo skrátiť a aktívne využiť voľný čas viac ako 3250 návštevníkov. SMP teda sezónu vzhľadom na nepriaznivé poveternostné podmienky hodnotí ako priemernú. E. Jančina dodal, že vzhľadom na neštandardné teploty vzduchu musela byť technika v strojovni pri klzisku v prevádzke viac hodín. Výšku finančných prostriedkov, ktoré si tentoraz vypýtala mobilná plocha, bude vedenie spoločnosti poznať až po jej demontáži. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta