Kocuričania budú musieť naďalej využívať prímestské spoje

  • Spravodajstvo
  • 26. februára 2014, 15:52
  • Autor:IP

Piešťanská radnica sa zaoberala petíciou obyvateľov Kocuríc týkajúcej sa zachádzania linky číslo osem do mestskej časti počas víkendov a sviatkov.

Ilustračná fotografia
Zrušené spoje využívali priemerne dvaja obyvatelia Kocuríc.

Obyvatelia ešte v decembri minulého roku podali na mesto žiadosť, ktorú koncom januára doplnili o petíciu. Chceli opätovné zavedenie spojov. Tento týždeň radnica zaujala k petícii zamietavé stanovisko.
„Víkendové spoje na linke číslach osem a osemnásť sme zrušili v marci minulého roku. Na mestskom zastupiteľstve sme predložili správu, že obsaditeľnosť spojov bola minimálna. V priemere boli v autobuse dvaja cestujúci. Zaviedlo sa však zachádzanie prímestských liniek do Kocuríc,“ uviedla pre Piešťanský týždeň
referentka pre dopravu a technickú infraštruktúru Beáta Palkechová.
Niektoré spoje teda aj v súčasnosti zachádzajú cez víkendy k zástavke v mestskej časti. Náklady spojené s touto zachádzkou dotuje mesto. Za obdobie apríl až december 2013 to bola suma 412 eur.

Viac sa sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 9, ktoré je v predaji od 25. februára.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta