Masters plavci získali v Žiline dvadsať cenných kovov

• 19. októbra 2018, 12:00

Prvý októbrový víkend bol v kalendári masters plavcov rezervovaný pre medzinárodné preteky O pohár mesta Žilina. V sobotu popoludní si to medzi sebou rozdalo 201 pretekárov z Českej republiky, Poľska, Maďarska a z 28 slovenských klubov v zrenovovanej žilinskej krytej plavárni.

Zľava: J. Horil, A. Kičinová, A. Baracková, Z. Matúšová a K. Kantek. © archív (aki)

Veteráni ŠPK Kúpele Piešťany v zostave Adela Baracková, Juraj Horil, Karol Kantek, Anna Kičinová a Zuzana Matúšová sa prezentovali kvalitnými výkonmi a ziskom 18 individuálnych cenných kovov sa umiestnili na štvrtej priečke spomedzi 47 zúčastnených klubov. K tomu treba prirátať aj zlato v štafete 4×50 m voľný spôsob mix (Matúšová, Kičinová, Horil, Kantek) a striebro v štafete 4×50 m polohové preteky mix (Kantek, Horil, Kičinová, Matúšová).

Najmladšia Adela Baracková stála na najvyššom stupienku na 50 m prsia, 50 a 100 m motýlik a na 200 m polohové preteky obsadila druhé miesto. Juraj Horil na svojich tradičných tratiach 50 a 100 m prsia dominoval a na 50 m motýlik a 400 m voľný spôsob mu patrilo zhodne piate miesto. Karol Kantek si zvolil kombináciu 50 m motýlik, znak a voľný spôsob a vo svojej vekovej kategórii premožiteľa nenašiel. Anna Kičinová tentoraz získala zlato na 50 a 100 m motýlik a druhé miesta obsadila na prsiarskych tratiach 50 a 100 m. Zuzana Matúšová bola štyrikrát zlatá na 50 a 100 m voľný spôsob, 50 m motýlik i 50 m prsia a strieborná na 200 m polohové preteky, pričom na tejto trati opäť zlepšila vlastný slovenský rekord masters. Treba tiež spomenúť, že v hodnotení ženských výkonov obsadila konečnú tretiu priečku.