V Jaslovských Bohuniciach dokončili búranie chladiacich veží

  • Spravodajstvo / Región
  • 2. októbra 2018, 14:00

Presne rok trvalo kým štyri chladiace veže atómovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach rozobrali.

© TV Markíza

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) začala chladiace veže rozoberať v októbri minulého roka. S dvojmesačným predstihom oproti pôvodnému plánu zmizla z povrchu zeme posledná z nich. Výhľadu na horizont od Piešťan smerom na Jaslovské Bohunice tak už dominuje len polovica z pôvodných ôsmich chladiacich veží jadrovej elektrárne.

Štyri veže odstavených reaktorov V1 vysoké 120 metrov s priemerom základne 84,4 metra stáli v areáli elektrární nad obcou od roku 1977, teda presne štyridsaťjeden rokov.

(pror)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júna 2026
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia