Na modernizáciu služieb samosprávy získali 740-tisíc

  • Spravodajstvo
  • 10. februára 2014, 21:57
  • Autor:ip

Ministerstvo financií schválilo mestu Piešťany žiadosť o nenávratný finančný príspevok k projektu e-Mesto Piešťany.

Projekt počíta s preinvestovaním sumy takmer 747-tisíc eur na modernizáciu elektronických služieb samosprávy. Všetky súčasti realizácie musia byť  ukončené najneskôr do konca budúceho roku. Ľudia tak budú môcť komunikovať s úradom prostredníctvom internetu a zisťovať informácie aj cez mobilné telefóny. Mesto sa na projekte bude podieľať čiastkou päť percent z oprávnených výdavkov, čo predstavuje sumu viac ako 37-tisíc eur. Cieľom tejto
činnosti bude vybudovanie a sprístupnenie elektronických služieb širokej verejnosti prostredníctvom integrovaného informačného systému mesta.
Podľa informácií Jany Hlaváčovej z referátu stratégie radnica postupne zmení súčasný stav poskytovania služieb samosprávy, a to hlavne znížením
administratívnych úkonov pre občanov, podnikateľov mesta, ale aj pre úradníkov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta