Padali rekordy: Ošetrili 42 úrazov, zasadrovali 25 končatín

  • Spravodajstvo
  • 4. februára 2014, 09:49
  • Autor:vd

Na chirurgickej pohotovosti Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch sa počas víkendu dvere takmer nezatvárali.

V nedeľu tu ošetrili rekordných 42 pacientov s úrazmi po pádoch na klzkých chodníkoch. Väčšina z nich skončila po röntgene v sadrovni. „Z pacientov, ktorých sme ošetrili po úrazoch, skončilo na nemocničnom lôžku desať ľudí. Jedného museli operovať,“ povedala pre Piešťanský týždeň asistentka riaditeľky nemocnice Mária Baďurová. Prácu tak mali nielen chirurgovia a ortopédi, ale aj anesteziológ. Pracovníci sadrovne v ten deň minuli niekoľko kilogramov sadry na polámané ruky a nohy. Zasadrovali ich spolu dvadsaťpäť.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta