Rozhodnú o petícii aj elektronizácii radnice

  • Spravodajstvo
  • 22. januára 2014, 09:07
  • Autor:ip

Piešťanskí poslanci zasadnú do zastupiteľských lavíc prvýkrát v tomto roku.

Vo štvrtok 23. januára prerokujú pätnásťbodový program stretnutia.
V úvode sa budú zaoberať dokumentom – Programom hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Piešťany. Poslanci sa vyjadria ku koncepcii rozvoja informačných systémov mesta. V zmysle výzvy ministerstva financií na schválenie žiadosti o nenávratný finančný príspevok je potrebné, aby radnica predložila oficiálne uznesenie zastupiteľstva. Na základe grantu bude možné sprístupniť elektronické služby širokej verejnosti, ktorá takto bude môcť komunikovať so zložkami samosprávy.
Medzi ďalšími bodmi rokovania je schválenie podmienok verejnej obchodnej súťaže na prevod vlastníctva objektu bývalého kultúrneho domu v Kocuriciach. Podľa znaleckého posudku je hodnota nehnuteľnosti viac ako 68-tisíc eur.
Poslanci rozhodnú o návrhu na vybavenie Petície 2013 za odvolanie Ernesta Jančinu, riaditeľa Služieb mesta Piešťany (SMP), a Elišky Gockej, manažérky strediska pietnych služieb. V bode Rôzne bude poslanecká dvadsaťpäťka riešiť možnosť vyňatia domov smútku z podnikateľskej činnosti SMP a ich premiestnenie do hlavnej činnosti tejto príspevkovej organizácie.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta