Mladí Slováci podľahli Slovincom 0:2

• 2. júna 2010, 08:20
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 15 rokov zohrali včera v Piešťanoch priateľské medzištátne stretnutie so Slovinskom. Zverenci trénera Rudolfa Novák ho prehrali 0:2, keď po prvom polčase prehrávali 0:1.

V daždivom počasí mali na dobre pripravenom trávniku štadióna PFK  obe mužstvá niekoľko šancí. Z našich stoja za zmienku strely Reisela, Kamenského a piešťanského odchovanca Michala Škarbalu, ktorý od jari hráva prvú žiacku ligu v Trenčíne. Slovincom sa podarilo po prvý raz skórovať v 25. min, keď loptu z  priameho kop  usmernil do siete Kubicu Mencinger.
Mladí Slováci sa snažili vyrovnať, mali aj niekoľko ďalších šancí, no v konečnej fáze sa nedokázali gólovo presadiť. Keď už sa zdalo, že zápas sa skončí našou najtesnejšou prehrou, dal Zahovič  v poslednej minúte druhý gól Slovincov.
Odveta je na programe vo štvrtok v Seredi.