Hokejbalisti Žitňanská a Haring na MS medailoví

  • Šport / Ostatné športy
  • 19. júna 2013, 08:57
  • Autor:sita(m)

Slovenská mužská hokejbalová reprezentácia získala medailu už na desiatom svetovom šampionáte v rade. Zatiaľ čo muži si vo finále poradili s Čechmi 2:1 a stali sa majstrami sveta, ženy vo finálovom zápase podľahli Kanade 0:2. Na majstrovstvách sveta (MS) v Kanade si zahrali aj dvaja Piešťanci – Martin Haring, ktorý si pripísal jeden gólový zásah, a Gabriela Žitňanská.

Na mužských MS si Slováci vybojovali spolu dve zlaté, dve strieborné a šesť bronzových medailí a sú jediným mužstvom, ktoré má cenný kov z každého turnaja. Vo finále po opatrnom úvode dosiahol prvý presný zásah v závere prvej tretiny Oravec a gólovú poistku Slovákov pridal v druhej časti Martinusík. Česi v tretej pätnásťminútovke skorigovali Wrobelom a snažili sa vyrovnať, v poslednej minúte však brankár Petrík vychytal Kubeša.
Český tím si už do konca duelu predĺženie vynútiť nedokázal a prehral 1:2. Slovensko sa stalo najúspešnejšou krajinou svetového šampionátu ISBHF, k mužskému zlatu pridali ženy strieborné medaily.
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 25. júna 2026
Meniny má Tadeáš, Olívia, zajtra Adriána