Partičku si užili s plnými bruchami po zabíjačke

  • Spravodajstvo
  • 22. februára 2013, 12:20
  • Autor:red

Počas fašiangového predĺženého víkendu sa v kultúrnom dome v Drahovciach uskutočnili dve veľké akcie. Najskôr bola zabíjačka a potom Partička. O prvú fašiangovú zabíjačku sa postaral starosta obce Juraj Klein spolu so sponzorom – Poľnohospodárskym výrobným družstvom Drahovce.

Zabíjačku začala partia nadšencov pripravovať už od štvrtka 7. februára. Dobrovoľníci krájali cibuľu, čistili cesnak, pripravovali kotle aj drevo. V piatok zabili dve prasiatka, ktoré potom v sobotu spracovali do rôznych výrobkov. V sobotu sa k nim pridalo ešte jedno prasiatko na ukážku.
Pri kultúrnom dome vyhrávala hudba už od ôsmej hodiny rannej, ktorá lákala občanov na ochutnávku jaterničiek, klobásky, tlačenky, podbradkov, oškvarkov a chutného mäska. Vydarili sa a ľudia si ich pochvaľovali. K dispozícii mali okrem zabíjačkových špecialít aj bufet s vareným vínom a čajom.

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Sidónia, zajtra Ján