Počet chorých na chrípku mierne stúpol

  • Spravodajstvo
  • 7. decembra 2012, 10:56
  • Autor:sita/red

Počet chorých na chrípku a akútne respiračné ochorenia v Trnavskom kraji mierne vzrástol. Hygienici hlásia v tomto týždni 5 360 akútnych respiračných ochorení, z tohto 773 chrípkových.

Pri respiračných ochoreniach je to nárast o dve percentá, pri chrípke o takmer deväť percent v porovnaní s predchádzajúcim týždňom. Informovala Dagmar Kollárová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave.
Pre chrípku nebola v tomto týždni zatvorená ani jedna materská alebo základná škola, v predchádzajúcom týždni boli zatvorené tri škôlky. Spomedzi okresov bolo najviac chorých v okrese Piešťany, najvyššia chorobnosť je už niekoľko týždňov vo vekovej skupine detí do päť rokov. Vzostup chorobnosti však už bol zaznamenaný aj vo vekových skupinách šesť- až 14-ročných a 15- až 19-ročných. Z hľadiska intenzity je podľa epidemiológov chrípka v Trnavskom kraji na úrovni sporadického výskytu.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 5. júla. Tento deň je Sviatkom sv. Cyrila a Metoda. Meniny má Cyril a Metod.
  • 05.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 7. júla. Tento deň je Dňom čokolády a Medzinárodným dňom družstiev. Meniny má Oliver.
  • 07.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 6. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom bozkávania. Meniny má Patrik, Patrícia.
  • 06.07.2025, 00:04
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 7. júla 2025
Meniny má Patrik, Patrícia, zajtra Oliver