Skvelý úvod motocyklovej sezóny

  • Šport / Ostatné športy
  • 29. apríla 2010, 08:42
  • Autor:online redakcia

PIEŠŤANY/BUDAPEŠŤ – Pretekmi na maďarskom Hungaroringu sa začal nový ročník motocyklového seriálu Alpe Adria Championship. Na podujatí štartujú aj jazdci piešťanského Bily Racing Teamu (BRT). Jeho farby reprezentovali Tomáš Mikšovský a Jaroslav Černý.

Mikšovský súťažil v triede superstock 1000. Odštartoval z druhého miesta, no  po prvom kole sa prepadol na piatu pozíciu. Postupe sa však dostal na  tretie miesto a zaútočil na Pelizzona, jazdiaceho na druhej priečke. Talian si však druhú pozíciu  ustrážil. Tomáš  obsadil  aj druhé miesto v  majstrovstvách Českej republiky.
Jaroslav Černý štartoval v triedach Supersport 600 a Stocksport 600.
V stocksportoch  štartoval z prvej pozície, no do druhého kola šiel na siedmej pozícii. Stíhacou jazdou však postupne predbehol všetkých súperov a s dostatočným náskokom preteky vyhral.
Aj v supersportoch štartoval Černý z najvýhodnejšej pozície. V konkurencii 31 jazdcov však figuroval po prvom kole na piatej priečke.  Napokon došiel do cieľa druhý, keď rýchlejší ako on bol len Slovinec Jerman. Okrem druhého miesto v seriáli Alpe Adria mu patrilo aj prvé  v majstrovstvách Slovenska.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 4. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom proti chovu delfínov v zajatí. Meniny má Prokop.
  • 04.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Bývalý hotel v lokalite Sĺňava II, na Odborárskej ulici v obci Banka, ktorý dlhé roky chátral, vo štvrtok 26. júna…
  • 04.07.2025, 00:01
  • Spravodajstvo
piatok, 4. júla 2025
Meniny má Prokop, zajtra Cyril, Metod