Fašiangové prvenstvo putuje do Nitry

• Spravodajstvo / Región
  • 7. februára 2010, 10:46
  • Autor:šg

DOLNÝ LOPAŠOV – V sále kultúrneho domu v Dolnom Lopašove súťažili v sobotu mariášisti z celého Slovenska o prvenstvo v jubilejnom desiatom ročníku Fašiangového mariášového turnaja.

V konkurencii 105 hráčov sa v päťkolovej súťaži napokon radoval z prvenstva Anton Hlávek z Nitry. Mal síce rovnaký počet 23 bodov ako druhý Anton Jurkovič z  z Pezinka i tretí Eliáš Chlpík z Trenčína, no v jeho prospech hovorila najvyššia suma vyhratých peňazí – 64,8 eura.
Z kartárov okresu Piešťany  bol najlepší Jozef Pápež z Ostrova, ktorému patrila s 21 bodmi piata priečka. V prvej desiatke boli ešte Trebatičan Jozef Hesko, ktorý bol ôsmy, a Jozef Drahovský z Banky skončil desiaty.