Od oslobodenia uplynulo už 73 rokov

  • Spravodajstvo
  • 9. apríla 2018, 12:30
  • Autor:vd

Už po sedemdesiaty tretí raz ďakovali Piešťanci za svoje oslobodenie. Ako po iné roky, aj tento sa v stredu 4. apríla Námestie Slovenského národného povstania stalo dejiskom piety spojenej s kladením vencov.

K Pomníku osloboditeľov ich položili nielen predstavitelia mestskej správy a samosprávy, ale aj členovia a sympatizanti Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov.
Slávnostný príhovor mal viceprimátor mesta Martin Valo, a potom sa k zhromaždeniu prihovoril predseda oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Ivan Nosko.
Do pochodu k pamätníku, kde položili vence vďaky hrala Piešťancom dchová hudba Inovčanka.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júna 2026
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia