Máme najvyššiu súťaž v basketbale

  • Šport / Basketbal
  • 14. júna 2012, 08:56
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – Po hokejistoch ŠHK 37 si v nasledujúcej sezóne zahrá najvyššiu slovenskú súťaž – extraligu – aj ďalší piešťanský klub. Tým sú basketbalistky. Rozhodlo sa o tom na nedeľňajšom zasadnutí Valného zhromaždenia Združenia ženských basketbalových klubov v Ružomberku.

V basketbalovej extralige žien by malo hrať v súťažnom ročníku 2012-2013 deväť alebo desať družstiev. Sú medzi nimi aj piešťanské basketbalistky. Najvyššia súťaž sa tak bude v našom meste hrať už po druhý raz v histórii, no pri svojej prvej účasti v sezóne 2000-2001 Piešťanky s najlepšími ženskými družstvami Slovenska nehrali. Tentoraz budú mať diváci v našom meste možnosť vidieť na vlastné oči aj hráčky Good angels Košice, MBK Ružomberok, ŠBK Šamorín a ďalšie. V prvej lige je zatiaľ prihlásených deväť družstiev. Okrem spomínanej trojice sú to Poprad, Rožňava, Cassovia Košice, BK Petržalka, Spišská Nová Ves a Piešťany. Piešťanky vytvoria spoločné družstvo so Starou Turou.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni 24.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava