Pod Pezinskou Babou bol z nášho regiónu najlepší Komár

  • Šport / Ostatné športy
  • 11. mája 2012, 17:12
  • Autor:tk

PIEŠŤANY – Na najkratšej trati seriálu pretekov autoslalomárov – v areáli bývalého kameňolomu pod Pezinskou Babou – si zmeralo sily 93 pretekárov z Čiech a Slovenska. Náš región zastupovali v dvoch najnižších objemových kategóriach Tomáš Komár, Rastislav Šimon a Matej Orviský.

Najlepšie vyšli preteky Tomášovi Komárovi, ktorý skončil druhý medzi tisícšestovkami. Po veľmi vyrovnanom priebehu, keď sa prvých šesť jazdcov kategórie zmestilo do neuveriteľných 1,6 sekundy, zaostal za víťazom iba o 23 stotín sekundy. V priebežnom poradí seriálu mu  po štyroch pretekoch patrí druhé miesto. Na stupňoch víťazov skončil aj Rastislav Šimon z Hubiny. Ten priviedol do cieľa svoju Fiatku na treťom mieste v najpočetnejšej kategórii S1-1400 so stratou 1,5 sekundy na víťaza. Rovnako Šimonovi patrí priebežné druhé miesto v rámci kategórie. V rovnakej kategórii súťažil  pod Pezinskou Babou aj Matej Orviský, ktorý obsadil jedenáste miesto. Ďalšie preteky sú na programe 16.júna v areáli školy šmyku na okruhu Slovakiaring.  
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava