Skúmali využívanie sociálnych sietí

  • Spravodajstvo
  • 23. apríla 2012, 08:17
  • Autor:IP

PIEŠŤANY – Školská psychologička Zuzana Táborská pripravila prieskum využívania internetu a sociálnych sietí u žiakov zo Základnej školy na Holubyho ulici. Dotazníky dostalo viac ako sto detí a prieskum trval takmer dva mesiace. Po vyhodnotení zistila, že napríklad facebook využívajú viac dievčatá ako chlapci a mladší žiaci nevedeli rozlíšiť využívanie sociálnych sietí od využívania internetu.

„Prieskum som zamerala na samotný internet a využívanie sociálnych sietí. V desiatich triedach druhého stupňa svoj názor vyjadrilo až 130 žiakov. Otázky sme kládli skôr všeobecné, aby nezasahovali do súkromia detí,“ povedala Z. Táborská. 

Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava