Tridsať rokov futbalových spomienok

• Šport / Futbal
  • 14. októbra 2009, 20:17
  • Autor:šg, video: ip

PIEŠŤANY – Sobotňajší zápas PFK Piešťany s Gabčíkovom sa skončil v prospech domácich. Stretnutie bolo ozvláštnené aj tým, že vedenie klubu sa po viac ako tridsaťročnej službe rozlúčilo s odchádzajúcimi manželmi Ferkodičovcami.

Piešťanský týždeň sa rozprával s manželmi Ferkodičovcami, ktorí si aj pred kamerou zaspomínali na tri desiatky rokov práce na futbalovom štadióne v Piešťanoch.

Úvod zápasu patril domácim, keď už v 4. minúte  hlavičkoval Kukuč tesne nad a strela Krajčoviča išla vedľa. V 12. minúte pohrozili hostia, no vyloženú šancu spálili. Na druhej strane sa neujala strela Filipa a v 24. minúte trafil nabiehajúci Kukuč brvno. V 30. minúte  faulovala obrana  hostí prenikajúceho Žambu a z nariadenej jedenástky otvoril skóre stretnutia Bernát.
Na úvod druhého polčasu vedenie klubu poďakovalo manželom Ferkodičovcom za prácu, ktorú na futbalovom štadión vykonávali tridsaťdva rokov. Anton Ferkodič, ktorý tu pôsobil ako hospodár, sa rozhodol odísť do predčasného dôchodku.
Aj úvod druhého polčasu patril domácim, no Sýkora v 53. minúte netrafil zo šiestich metrov bránku. Potom hostia ovládli stred ihriska a nebezpečne ohrozovali domácu bránku, ale obrana PFK s brankárom Mirom Krajčovičom ich tlaku aj so šťastím odolala. Záver stretnutia domáci zvládli na výbornú. V 80. Minúte vysunul Filip Žambu a jeho prízemný center premenil Kukuč na druhý gól PFK. V nastavenom čase Filip uvoľnil v šestnástke Žamba a jeho strela skončila v sieti – 3:0.