ŠTK Šamorín – PFK Piešťany 3:1 (2:0)

• 10. septembra 2009, 10:53
  • Autor:Jaroslav Valo

PIEŠŤANY/ŠAMORÍN – Piešťanci v Šamoríne, hlavne v prvom polčase, sklamali. Chýbal pohyb a viazla kombinácia. Naopak, domáci mali rýchly prechod do útoku, pohyb bez lopty a dôraz v osobných súbojoch robil obrane hostí veľké problémy.

Už v 8. min domáci potrestali chybu Kardoša – 1:0. V 15. min ešte nedorozumenie Vala s Krajčovičom nevyužili, ale v 24. min dali gól po chybe Belicu. Až potom sa dostali k slovu hostia. V 28. min unikol Bábsky, jeho spätná prihrávka na Vyskoča však bola nepresná. V 34. min chybu domáceho brankára nedokázal zužitkovať Vyskoč a v 39. min išla Belicova strela vedľa. V druhej časti sa hra PFK zlepšila. V 48. min pokus Filipa brankár chytil a na druhej strane vyrazil nepríjemnú strelu k žrdi Valo. V 65. min skončila strela Filipa po prihrávke Bernáta iba na žrdi už prekonaného brankára.
V 72. min vyrobila obrana hostí ďalšiu chybu a domáci zvýšili na 3:0. O dve minúty založil útok z vlastnej polovice Jánošík, nabehol si až do šestnástky a nekompromisne poslal prudkou strelou center Bábskeho do siete – 3:1. Zostava PFK: Valo – Jánošík, Kardoš, Bernát, Martin Krajčovič, Bábsky, Žamba, Filip, Vyskoč, Belica, Sýkora (49. Šiška).