Lacko sa odhlásil z Indian Wells, od 12. marca v Dallase

  • Šport / Tenis
  • 1. marca 2012, 13:05
  • Autor:sita

PIEŠŤANY – Slovenský tenista Lukáš Lacko nebude štartovať v budúcotýždňovej kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells. Zverenec Matej Liptáka to uviedol pre agentúru SITA po svojom návrate domov z podujatia v Dubaji v SAE, na ktorom sa ako kvalifikant prebojoval do osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže. Medzi najlepšími šestnástimi v stredu nestačil na Čecha Tomáša Berdycha.

Dvadsaťštyriročný piešťanský rodák Lacko sa najbližšie predstaví od 12. marca na challengeri s dotáciou 125 000 USD na tvrdom povrchu v texaskom Dallase a následne v hlavnej súťaži na turnaji ATP World Tour Masters 1000 v Miami na Floride. Na rozdiel od Indian Wells sa v súvislosti s Miami zmestil priamo do "main draw" na základe svojho postavenia vo svetovom rebríčku pri uzávierke prihlášok, pretože v tomto prípade sa už bral do úvahy jeho renking po prieniku do finále v Záhrebe.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta