Keď nás bavia husle

  • Kultúra a spoločnosť
  • 31. mája 2009, 10:44
  • Autor:M. Pavlovičová

V polovici apríla sa uskutočnil prvý ročník celoslovenskej husľovej súťaže Rudolfa Országa v Kremnici. Zúčastnili sa jej aj žiačky Márie Žilinkovej – Andrea a Beatka Pavlovičové z Piešťan. V silnej konkurencii talentov sa podarilo Beatke umiestniť v zlatom pásme a Andrei v bronzovom.

Predsedom poroty bol husľový virtuóz Peter Michalica. Ďalší úspech, tentoraz v podobe štvrtého miesta, zožala opäť Andrea, ktorá sa zúčastnila prvého ročníka celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou v Nitre pod názvom Nitrianska lutna. K úspechu oboch žiačok nie malou mierou prispela aj pani učiteľka Katarína Čermáková, ktorá dievčatá sprevádzala na klavíri.
Vďaka nej piešťanská Základná umelecká škola získala ocenenie Najlepší korepetítor súťaže. Touto cestou chceme vyjadriť veľkú vďaku za trpezlivosť a množstvo vynaloženej energie pri vedení oboch sestier pani učiteľke M. Žilinkovej.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta