Bronzová medaila z majstrovstiev Slovenska v šachu putuje do Piešťan
Žiaci Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch pod vedením Tomáša Nemerguta sa vo štvrtok 26. marca zúčastnili Majstrovstiev Slovenska štvorčlenných družstiev základných a stredných škôl v šachu, ktoré sa konali v Ružomberku s účasťou 654 súťažiacich. Turnaj sa odohral švajčiarskym systémom na sedem kôl a preveril schopnosti najlepších školských tímov z celého Slovenska.
ZŠ F. E. Scherera reprezentovali: Nguyen Gia Huy, Vu Nguyen Minh Huy, Martin Jaroš a Svetlana Gežová. Žiaci odohrali počas dňa sedem stretnutí s nasledovnými výsledkami: ZŠ s MŠ Bojnice – 1:3, KSŠ sv. Vincenta de Paul Levice „A“ – 2:2, ZŠ s MŠ Oravská Polhora „A“ – 2:2, ZŠ Slobody Poltár „C“ – 2:2, ZŠ s MŠ Nižná – 1:3, ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov – 2:2, ZŠ sv. Vincenta Ružomberok „A“ – 3:1. V konečnom hodnotení družstiev skončili na delenom 59. mieste.

Mimoriadny individuálny úspech dosiahol Vu Nguyen Minh Huy, žiak 7. B triedy, ktorý na druhej šachovnici získal sedem bodov zo siedmich partií, čím obsadil tretie miesto a vybojoval si bronzovú medailu. Ide o výnimočný výkon v silnej celoslovenskej konkurencii. Nguyen Gia Huy a Svetlana Gežová pridali zhodne po tri body, pričom tiež zaznamenali dôležité víťazstvá.
Účasť na takto kvalitne obsadenej súťaži je pre žiakov cennou skúsenosťou a zároveň potvrdením, že aj v silnej konkurencii dokážu dosahovať výborné individuálne výsledky. Žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a mesta Piešťany. Veríme, že na tento úspech v budúcnosti nadviažu ďalšími kvalitnými výkonmi. Tomáš Nemergut