Volejbalové majstrovstvá okresu ovládli študenti SPŠE a študentky gymnázia

  • Volejbal / Školy / Šport
  • 27. januára 2026, 00:16

Školské majstrovstvá okresu vo volejbale žiakov stredných škôl sa niesli v réžii študentov zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch. Medzi dievčatami si prvú priečku vybojovali piešťanské gymnazistky.

Majstrovstvá okresu vo volejbale žiakov stredných škôl vyhrala SPŠE Piešťany. (Autor: archív CVČ Ahoj)

Turnaj sa hral v stiesnených podmienkach v telocvični SOŠOaS Piešťany. Družstvá chlapcov boli rozdelené na dve trojčlenné skupiny, z ktorých prvé dve postupovali do semifinále. Do finále sa prebojovali volejbalisti zo SPŠE a z Gymnázia Pierra de Coubertina. Zápas sa skončil jednoznačným víťazstvom SPŠE 2:0 (25:10, 25:11). Tretie miesto si vybojovala Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera. Družstvo SPŠE hralo v zložení: Gajdošech, Glasnák, Hužovič, Mahrek, Masár, Nedelka, Šamík a Tuchyňa.

Rovnako presvedčivo ovládli turnaj dievčatá z piešťanského gymnázia, ktoré nenašli premožiteľa. Na druhom mieste skončila hotelová akadémia a tretiu priečku obsadilo Gymnázium Jána Baltazára Magina vo Vrbovom.

Peter Bajnok

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta