V Ratnovciach rokovanie Obecného zastupiteľstva prerušila polícia

O tom, že poslanci Národnej rady SR niekedy hlasujú pod vplyvom alkoholu, sa hovorí už roky. Naposledy v decembri tohto roku, kedy sa navzájom obviňovali, z koho viac „tiahne“ alkohol. Ide však len o ich tvrdenia, jednoznačné dôkazy o hlasovaní pod vplyvom alkoholu chýbajú. Neplatí to pre Obecné zastupiteľstvo v Ratnovciach v okrese Piešťany. Tam rokovanie poslaneckého zboru v septembri prerušili policajti a vyzvali starostku Danielu Sigetovú aj všetkých prítomných poslancov, aby sa podrobili dychovej skúške na prítomnosť alkoholu.

Policajti a vyzvali starostku Danielu Sigetovú aj všetkých prítomných poslancov, aby sa podrobili dychovej skúške na prítomnosť alkoholu. (Autor: FB Daniela Sigetová )

Výsledok bol prekvapujúci len pre občana, ktorý bol na zasadnutí prítomný a policajtov privolal. Prístroj v rukách policajtov pri všetkých dychových skúškach ukázal hodnotu 0,00 promile.

„Skúške na alkohol sme sa podrobili dobrovoľne, aj keď sme nemuseli,“ hovorí starostka Daniela Sigetová. Mrzí ju, že aj keď policajtov požiadala, aby dali fúkať aj občanovi, ktorý ich zavolal, nestalo sa tak. Ak by sa takáto návšteva policajtov s prístrojom na alkohol ešte zopakovala, už by si „fúkanie“ rozmyslela, pretože sa nemieni podieľať na zábavkách niektorých ľudí.

Legislatíva takéto situácie v prípade starostov špeciálne nerieši. Zo stanoviska polície, ktoré si starostka Sigetová vyžiadala, vyplýva povinnosť nepožívať alkoholické nápoje a neužívať omamné alebo psychotropné látky na pracoviskách zamestnávateľov, starostka však nie je klasickým zamestnancom, alebo v prípade podozrenia na spáchanie priestupku alebo trestného činu. Hliadka Policajného zboru ju neinformovala o žiadnom takomto podozrení.

Obyvatelia Ratnoviec však majú aspoň istotu, že hlasovanie poslancov obecného zastupiteľstva nijako neovplyvňuje alkohol. V prípade poslancov Národnej rady zatiaľ takýto dôkaz chýba.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 25. apríla. Tento deň je Svetovým dňom tučniakov, Svetovým dňom boja proti malárii a Svetovým dňom vodiacich…
  • 25.04.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 28. apríla. Tento deň je Svetovým dňom bezpečnosti a zdravia pri práci. Meniny má Jarmila.
  • 28.04.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 26. apríla. Tento deň je Svetovým dňom dierkovej fotografie a Svetovým dňom duševného vlastníctva. Meniny má Jaroslava.
  • 26.04.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. apríla. Tento deň je Svetovým dňom grafiky. Meniny má Jaroslav.
  • 27.04.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. apríla 2026
Meniny má Jaroslav, zajtra Jarmila