Kublová so Zruttovou veslovali na Svetovej univerziáde v Nemecku
V nemeckom Duisburgu sa na konci júla konali Svetové univerzitné hry Rhine-Ruhr 2025, prestížne medzinárodné podujatie, ktoré patrí medzi najväčšie športové súťaže pre univerzitných športovcov z celého sveta.

Slovensko malo na tomto významnom podujatí svoje zastúpenie aj vo veslovaní. V ženských dvojskifoch reprezentovali krajinu členky Veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany Anna Kublová a Viktória Zruttová, ktoré sa prebojovali do B-finále a obsadili šieste miesto, čo znamená celkové 12. miesto na svete.
Svetová univerziáda sa koná každé dva roky a je považovaná za „olympiádu univerzít“. Je miestom, kde sa stretáva elita vysokoškolského športu. Napriek silnej konkurencii z celého sveta veslárky VK Sĺňava predviedli výborný výkon a zanechali pozitívny dojem.
Viktória Zruttová úspešne dokončila magisterské štúdium v odbore Data Science na prestížnej Boston University v USA. Je zároveň dlhoročnou reprezentantkou Slovenska. Anna Kublová je študentkou University of Tulsa v Oklahome, kde kombinuje štúdium a vrcholový šport a tiež úspešne reprezentovala Slovensko.