Okružné križovatky dostali jarný vzhľad

Stredisko verejnej zelene Služieb mesta Piešťany sa okrem zelene, kvetov a údržby drevín stará aj o vzhľad okružných križovatiek. Hoci niektoré nie sú v správe mesta, pracovníci robia údržbu aj na nich. Sú totiž takzvanou vstupnou bránou do mesta a vytvárajú prvý dojem u množstva vodičov, ktorí cestujú alebo prechádzajú Piešťanmi.

(Autor: FB Služby mesta Piešťany - Stredisko verejnej zelene)

Nový jarný šat dostali všetky okružné križovatky. Upravený „kruháč“ víta vodičov na vstupe do mesta z diaľnice aj z Krajinského mosta. Najviac sa však pracovníci Strediska verejnej zelene SMP vyhrali s okružnou križovatkou pri Auparku, ktorá sa okrem jarnej úpravy pýši aj veľkonočnou výzdobou. Stavili na moderný štýl z prírodných materiálov, kruhové vence z prútia ozdobené bielymi dekoráciami pôsobivo visia zo stromu uprostred križovatky.

Jarou srší aj okružná križovatka pri bývalom hoteli Atóm, tá je zasa zarastená sviežou zelenou trávou a do kruhu na nej rastú poslovia jari – narcisy.

Okrem úpravy okružných križovatiek sa Stredisko verejnej zelene SMP chystá na veľkonočnú výzdobu v centre. Tá bola po minulé roky príjemným oživením, uvidíme, čím nás prekvapia tentoraz.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 17. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hemofílie. Meniny má Rudolf.
  • 17.04.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. apríla 2026
Meniny má Jela, zajtra Marcel