„Hoteláci“ uspeli na gastro súťaži v Žiline

Študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch žnú úspechy na mnohých súťažiach. Pod vedením riaditeľa Ladislava Blaškoviča sa „hotelka“ stala jednou z najlepších škôl a jej žiaci sa môžu najnovšie pochváliť výbornými umiestneniami na súťaži Žilinská gastronomická jeseň.

Piešťanskí „hoteláci“ si zo Žiliny priniesli tri ocenenia. (Autor: FB Ladislav Blaškovič)

V kategórii kuchárov školu premiérovo reprezentovali druhák Timotej Ryban s asistentom prvákom Tomášom Tobolkom. V silnej konkurencii skončili tretí. Talentovaná cukrárka, prváčka Eliška Marlengová, s Hankou Bunčekovou sa umiestnili v bronzovom pásme, čo škola považuje za významný úspech, keďže je to náročná a konkurenciou nabitá disciplína. V kategórii pekárov zasa druhák Adam Janiš exceloval a za svoje pekárske výrobky získal druhé miesto.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júna 2026
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia