Music festival Piešťany sa skončí slávnostne

Music festival Piešťany sa pomaly blíži k záveru. Na záverečnom koncerte jeho 69. ročníka vystúpi Slovenský komorný orchester pod vedením umeleckého vedúceho Ewalda Danela a dá pomyslenú bodku za tohtoročným festivalom, ktorý vzdal hold českej hudbe. Koncert sa uskutoční v stredu 10. júla o 19.30 h v Dome umenia Piešťany.

Na organe sa predstaví Daniel Gabčo. Slovenský komorný orchester vedie umelecký vedúci Ewald Danel. (Autor: DU SF)

Slovenský komorný orchester vznikol v roku 1960 na pôde Slovenskej filharmónie. Pri jeho zrode stál vynikajúci huslista Bohdan Warchal, ktorý v roku 2001 odovzdal vedenie orchestra Ewaldovi Danelovi. Okrem pravidelných koncertov v cykloch Slovenskej filharmónie a účinkovaní na domácich a zahraničných festivaloch uvádza mimoriadne projekty. Slovenský komorný orchester objavil mnohé neuvedené diela svetových autorov, pričom sa významnou mierou podieľa aj na uvádzaní slovenskej hudobnej tvorby. 

Na koncerte, kde sa v hre na organe predstaví Daniel Gabčo, odznejú diela Jána Levoslava Bellu, Antonína Dvořáka, Mikuláša Moyzesa a Thea Fluryho. Vstupenky sa predávajú v pokladni Domu umenia alebo na stránke www.ticketportal.sk. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana