Najmladší vodnopólisti sú majstrami Slovenska

  • Vodné pólo / Šport
  • 2. júla 2024, 00:01

Klub vodného póla Kúpele Piešťany usporiadal v dňoch 21.-23. júna na kúpalisku Eva majstrovstvá Slovenska vo vodnom póle pre deti kategórie U-11 (rok narodenia 2013 a mladší). Mladí piešťanskí pólisti v konkurencii šiestich družstiev nezaváhali ani v jednom zápase a po piatich výhrach získali zlaté medaily.

Mladí vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany vyhrali všetky zápasy a stali sa slovenskými šampiónmi. (Autor: archív KVP)

V úvodnom zápase proti PVK Vrútky si zverenci trénerov Chlpeka a Poláka schuti zastrieľali a o výsledku bolo rozhodnuté už v polovici zápasu, keď bol stav 10:0. V druhej polovici dostali priestor aj náhradníci a celkovo domáci zvíťazili 16:0. Góly KVP: Jánošíková 4, Daniš a Sotáková po 3, Chlpek a Kolářová po 2, Baláž a Dohňanský po 1.

Ďalšie stretnutie proti Slávii PU Prešov bolo podstatne vyrovnanejšie. Síce domáci ani raz neprehrávali, o výsledku sa rozhodlo až v poslednej štvrtine, keď dala dva potvrdzujúce góly Kolářová. KVP Kúpele Piešťany zvíťazili 6:2, keď päť gólov dala Kolářová a jeden pridal Daniš.

V treťom zápase proti Slávii UK Bratislava si vzhľadom na jeho priebeh opäť zahrali všetky deti. Domáci klub zvíťazil jednoznačne 17:4. Štyri góly strelil Chlpek, tri pridali Les, Sotáková a Jánošíková a po dva Kolářová s Danišom.

Pred sobotňajším podvečerným zápasom sa vedelo, že o medaily si to rozdajú Piešťanci a dva košické tímy. Najkvalitnejším bol duel hráčov Kúpeľov proti ČH Košice. Piešťany nastúpili na zápas nebojácne a prvú štvrtinu vyhrali 2:0, no súper na konci tretej štvrtiny znížil na rozdiel jedného gólu. V poslednej štvrtine však dali góly už len domáci a zvíťazili v pomere 6:3. Góly KVP: Kolářová 3, Dohňanský, Chlpek a Sotáková po 1.

V poslednom zápase turnaja proti ŠK Hornets Košice najmladší pólisti Piešťan už nechceli nechať nič na náhodu a zvíťazili 11:3. Góly KVP: Kolářová 4, Jánošíková a Sotáková po 2, Chlpek a Dohňanský po 1.

Tréner Róbert Chlpek po zisku majstrovského titulu povedal: „Veril som, že máme na niektorú z medailí. Bolo to z dôvodu, že tento tím získal zlato na zimných majstrovstvách Slovenska v Prešove a zostal bez zmeny. Tréningové podmienky pre vodné pólo nie sú však v zimných mesiacoch v Piešťanoch ideálne, museli sme viackrát absolvovať prípravné zápasy mimo mesta a krátke sústredenie v Maďarsku. Veľkou neznámou bol pre nás tím ČH Košice, s ktorým sme sa predtým nikdy nestretli. Keď som videl v prvý deň ich zápasy, vedel som, že to bude náš najťažší súper. Deti však proti ČH dodržali stanovenú taktiku a po tejto výhre som musel krotiť ich emócie, pretože v poslednom stretnutí proti ŠK Hornets Košice sme museli bodovať. Ani v jednom zápase na turnaji sme neprehrávali a titul sme získali zaslúžene. Celkové skóre sme mali 56:12. Od novej sezóny všetky deti narodené v roku 2013 prechádzajú do kategórie mladších žiakov. Privítali by sme v našich radoch dievčatá a chlapcov narodených v roku 2014 a mladšie, aby sme doplnili kategóriu U-11. Potenciálni záujemcovia o vodné pólo z Piešťan a okolia nás nájdu v letných mesiacoch na kúpalisku Eva, kde trénujeme cez pracovné dni po skončení verejného plávania.“

Titul majstra SR vybojovali: Chrenko, I. Les, Chlpek, Dohňanský, Čechvala, Mihok, Baláž, Šebo, Daniš, Žarnovický, Záhumenský, Marek, Sotáková, Jánošíková, Kolářová, tréneri: Chlpek, Polák

Konečné poradie: 1. KVP Kúpele Piešťany, 2. ČH Košice, 3. ŠK Hornets Košice, 4. Slávia PU Prešov, 5. Slávia UK Bratislava, 6. PVK Vrútky

(rch)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana