ZŠ Mojmírova po 28 rokoch víťazom Piešťanských hier

  • Školy
  • 28. júna 2024, 00:09

Bolo to ešte v roku 1996, keď žiaci ZŠ Mojmírova poslednýkrát triumfovali na Piešťanských hrách v atletike piešťanských škôl. Odvtedy ovládala tieto preteky ZŠ Brezová, ktorá až v tomto roku, na 56. ročníku podujatia, odovzdala putovný pohár svojmu premožiteľovi zo ZŠ Mojmírova.

Na štadióne PFK Piešťany súperilo celkovo 125 súťažiacich zo siedmich škôl. (Autor: CVČ Ahoj)

Organizátorom z Centra voľného času Ahoj Piešťany konečne vyšlo počasie, pre ktoré museli byť vlani preteky predčasne ukončené. Podobne aj v tomto roku sa museli plánované hry zo 4. júna preložiť, keď im počasie neprialo.

Žiaci víťaznej Základnej školy na Mojmírovej ulici.

Celkovo 125 súťažiacich zo siedmich škôl súperilo na vynovenom ovále a atletických sektoroch štadióna PFK Piešťany v súťaži škôl i jednotlivcov. Z kvalitných výkonov treba spomenúť čas mladšieho žiaka Mateja Brežného zo ZŠ Brezová v behu na 1000 m pod tri minúty, ako aj výkon mladšej žiačky Sary Valek zo ZŠ Mojmírova v behu na 300 m – 44,7 sekundy i Adama Massalkhiho zo ZŠ M. R. Štefánika v behu na 60 m ručne meraným časom za rekordných 7,14 sekundy.

Vydarenému podujatiu chýbala len divácka kulisa, ktorá by výrazne zlepšila celkovú atmosféru. Toto jedno z najvýznamnejších športových školských podujatí v Piešťanoch by si zaslúžilo, aby žiaci zo všetkých škôl prišli na štadión povzbudzovať svojich spolužiakov.

Celkové výsledky: 1. ZŠ Mojmírova (125 bodov), 2. ZŠ Brezová (100), 3. ZŠ F. E. Scherera (82)

zdroj: CVČ Ahoj

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav