Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Piešťanoch zorganizovala hackathon

  • Školy
  • 19. júna 2024, 00:01

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Piešťanoch, Trnavský samosprávny kraj, Mesto Piešťany, neziskové organizácie Junior Achievement Slovensko a DASATO spojili svoje sily a pripravili svoj historicky prvý hackathon. Podujatie sa konalo v pondelok 17. júna na pôde SPŠE v Piešťanoch a jej víťazom sa stal školský tím, ktorý predstavil najzaujímavejšie riešenie informačného systému pre Mesto Piešťany. Tím s názvom Ocean Planet pozostával z 3 študentov, ktorí študujú v odbore Informačné a digitálne technológie a informačné a sieťové technológie.

Podujatie sa konalo v pondelok 17. júna na pôde SPŠE v Piešťanoch a jej víťazom sa stal školský tím, ktorý predstavil najzaujímavejšie riešenie informačného systému pre Mesto Piešťany (Autor: TTSK)

Cieľom Hackathonu Piešťany bolo vytvorenie rýchlych a moderných riešení problémov v oblasti zefektívnenia procesov a zlepšovania kvality digitálnych služieb občanom. Podujatia sa zúčastnilo celkovo 20 študentov v 7 tímoch. Bola to pre nich jedinečná príležitosť rozvinúť svoj tvorivý potenciál, naučiť sa niečo nové, vzájomne spolupracovať a zároveň prispieť k zlepšeniu Mesta Piešťany i Trnavského kraja. Počas podujatia boli účastníkom k dispozícii mentori z neziskových organizácii, akademickej obce, verejnej správy aj súkromného sektora.

Víťazné tímy boli odmenené vecnými cenami a budú mať možnosť prezentovať svoje riešenia pred vedením Mesta Piešťany a pred odborníkmi z rôznych oblastí.

TS: TTSK

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 8. júla. Tento deň je Svetovým dňom alergií a Dňom videohier. Meniny má Ivan.
  • 08.07.2024, 00:16
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 12. júla 2024
Meniny má Nina, zajtra Margita