Hornbach chce v Trnave postaviť hobbymarket

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 16. júna 2024, 00:01

Obchodný reťazec Hornbach plánuje postaviť ďalšiu predajňu pre domácich majstrov, záhradkárov a stavebníkov v Trnave. Stáť má v obchodnej zóne pri cestnom obchvate mesta, kde už prevádzky podobného zamerania sú. Ako vyplýva zo zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie, s výstavbou chce začať v polovici roku 2025, s dokončením obchodného centra ráta Hornbach na jar 2026. Predpokladané investičné náklady odhaduje na osem miliónov eur. Hornbach má momentálne na Slovensku dve predajne v Bratislave, ďalšie v Košiciach, Prešove a Nitre.

Hornbach nové obchodné centrum v Trnave umiestni na pozemku s rozlohou 4,5 hektára. (Autor: Hornbach)

Hornbach nové obchodné centrum v Trnave umiestni na pozemku s rozlohou 4,5 hektára.Jeho súčasťou bude podľa zverejneného zámeru rozdelené na tri časti, a to na záhradné centrum, stavebné centrum a drive-in, čo bude plocha pre paletový tovar. Súčasťou areálu bude aj podzemná garáž, v ktorej bude 88 parkovacích miest, vonku bude ďalších 147. V novom obchodno centre by po jeho dokončení malo nájsť prácu približne 60 ľudí.

Spoločnosť Hornbach – Baumartkt SK podľa portálu finstat.sk zaznamenala v roku 2022 na Slovensku výnosy vo výške viac ako 166 miliónov eur a zisk 5,7 milióna eur.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 21. júla 2024
Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna