Moravcová na stene šampiónov SOŠV, nebude chýbať na olympiáde v Paríži

  • Plávanie / Šport
  • 11. júna 2024, 00:01

Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) sídli v Dome športu na adrese Olympijské námestie 1 v Bratislave už takmer tri roky, ale jedna z najväčších športovkýň slovenskej histórie Martina Moravcová (po skončení plaveckej kariéry používa priezvisko manžela Valko) navštívila sídlo SOŠV premiérovo iba nedávno. Predtým bola len v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu na prízemí Domu športu.

Zľava: generálny sekretár SOŠV Jozef Liba, Martina Moravcová, prezident SOŠV Anton Siekel, Martinina mama Darina Moravcová a Ľubomír Souček z mediálneho oddelenia SOŠV, ktorý o Martine roky písaval do denníka Šport. (Autor: Andrej Galica, SOŠV)

Šesťnásobná najúspešnejšia športovkyňa Slovenska, dvojnásobná strieborná medailistka z Olympijských hier v Sydney v roku 2000, sedemnásobná majsterka sveta v krátkom bazéne, 22-násobná majsterka Európy (trikrát v dlhom bazéne a 19-krát v krátkom) i päťnásobná víťazka súťaží Svetovej univerziády žije v americkom Dallase, ale na Slovensko vždy chodieva počas amerických letných aj zimných školských prázdnin.

Na SOŠV zavítala Martina Moravcová v sprievode svojej mamy Dariny v deň konania konferencie Slovenskej plaveckej federácie. Prijali ich a krátko s nimi podebatovali prezident SOŠV Anton Siekel a generálny sekretár SOŠV Jozef Liba. Martina počas prvej návštevy zapísala aj sklenú stenu šampiónov pred vstupom do zasadačky, ktorá je priestorom na autogramy športových legiend.

Martina Moravcová počas debaty prezradila, že nebude chýbať na blížiacich sa Olympijských hrách v Paríži, od ktorých nás delia už len viac než dva mesiace. Päťnásobná olympionička (Barcelona 1992, Atlanta 1996, Sydney 2000, Atény 2004 a Peking 2008) bude na plaveckých súťažiach pôsobiť ako technická delegátka medzinárodnej plaveckej federácie World Swimming. V súvislosti s jej pobytom v Paríži počas olympiády sa zaujímala o lokalitu, v ktorej bude zriadený Slovenský dom.

zdroj: olympic.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Už 31. ročník prehliadky historických vozidiel pod názvom Piešťanské Zlaté stuhy sa uskutočnil minulý týždeň od štvrtka do soboty na…
  • 14.06.2024, 06:11
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 15. júna 2024
Meniny má Vít, zajtra Bianka, Blanka