Z Tel Avivu sa opäť lieta do Piešťan, lietať sa bude vždy v stredu

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 24. mája 2024, 00:01

Letecké spojenie izraelského Tel Avivu a Piešťan obnovili. Na piešťanskom letisku v stredu podvečer pristálo lietadlo Airbus A 320, ktoré priviezlo približne 90 ľudí z Izraela. Podľa Martina Palkoviča z Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj smerovali predovšetkým do piešťanských kúpeľov.

Lietadlo Airbus A 320 priviezlo približne 90 ľudí z Izraela.

Lietať z Tel Avivu do Piešťan a späť sa počas sezóny bude každú stredu. Cieľom pravidelnej leteckej linky je podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča priviesť turistov zo zahraničia a podporiť tak cestovný ruch v regióne. Atraktívne pre turistov z Izraela sú v prvom rade kúpele v Piešťanoch. Priame letecké spojenie Tel Avivu a Piešťan malo premiéru v polovici mája minulého roku. Na vlaňajšiu sezónu bolo pôvodne naplánovaných 28 letov, tie v kúpeľnom meste pristávali každú stredu. Po zhoršení bezpečnostnej situácie v Izraeli v októbri minulého roku sezónu predčasne o mesiac skôr ukončili.

Turisti z Izraela sú pritom pre turistický ruch v Piešťanoch veľmi dôležití. Z pohľadu počtu nocí strávených v ubytovacích zariadeniach patria turisti po Čechoch a Nemcoch k najčastejším návštevníkom Trnavského kraja.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 12. júna. Tento deň je Svetovým dňom proti detskej práci. V roku 1935 sa v Piešťanoch narodil…
  • 12.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 13. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil