Záchranárska dráma ako z akčného filmu sa skončila šťastne

Dvaja hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru obce Chtelnica zažili záchranársku drámu nie ako hasiči, ale ako členovia záchranných zložiek, v ktorých pracujú ako policajt a záchranár. Na vysokú a strmú skalu v chotári obce Dolný Lopašov sa vyšplhal nerozvážny chlapec, a keďže skala bola príliš klzká a strmá, sám sa nevedel dostať dole.

Hasičskí lezci z vrchu kameňolomu zlanili k chlapcovi, ktorý zostal visieť na skalnatom previse vo výške asi 50 metrov. (Autor: OR HaZZ Piešťany/FB DHZ Chtelnica)

Privolaní členovia záchranných zložiek sa snažili chlapca z útesového previsu asi 50 metrov nad zemou zachrániť, no čoskoro pochopili, že bez hasičského vybavenia je to nad ich sily. Do príchodu hasičov sa preto s ním rozprávali zo zeme a upokojovali ho. Privolaní piešťanskí hasiči napokon ku chlapcovi zlanili a vytiahli ho hore na skalu. Z tej ho potom vyzdvihol záchranársky vrtuľník a zletel dolu. Záchranári vystrašeného chlapca v šoku prezreli a bez zranení odovzdali rodičom.

Záchranné zložky spolu s DHZO Chtelnica apelujú na rodičov, aby poučili deti o nebezpečí v prírode a zodpovednosti – šplh na strmé útesy nie je ihriskovou disciplínou.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 12. júna. Tento deň je Svetovým dňom proti detskej práci. V roku 1935 sa v Piešťanoch narodil…
  • 12.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 13. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil