Najmenšie vodné pólistky stále bez straty bodu na čele tabuľky

• Vodné pólo / Šport
  • 16. mája 2024, 00:01

Štvrté kolo národnej ligy žiačok vo vodnom póle sa odohralo v dňoch 4.-5. mája. Turnaj usporiadal Klub vodného póla Kúpele Piešťany na kúpalisku Eva.

Žiačky KVP Kúpele Piešťany dominovali vo všetkých zápasoch. (Autor: archív KVP)

Najmenšie dievčatá KVP Kúpele sa v prvom zápase stretli s ČH Košice. Schuti si zastrieľali a zvíťazili 11:0. Góly KVP: Kamenická a Shustrová po 3, Sosková 2, Kolářová, Žarnovická a Čiefová po 1

V druhom stretnutí hráčky Piešťan nastúpili proti Vrútkam, ktoré porazili 6:1. Zápas bol vyrovnaný len v prvej štvrtine, ktorá sa skončila nerozhodne 1:1. Od druhej štvrtiny už dominovali domáce pólistky. Góly KVP: Kamenická 4, Kolářová a Gregoričková po 1

V záverečnom súboji dostali príležitosť všetky domáce hráčky. Posledný tím tabuľky, Sláviu UK Bratislava, porazili 9:0. Góly KVP: Kamenická a Gregoričková po 3, Kolářová, Pechová, Žarnovická a Kelemenová po 1

Piešťanské pólistky dominovali vo všetkých zápasoch a opierali sa o výborný výkon brankárky Pavlíkovej, ktorá dostala iba jeden gól. Pred posledným turnajom vo Vrútkach v závere mája majú hráčky KVP z deviatich duelov plný počet 27 bodov a neohrozene kraľujú celej súťaži.

Zostava KVP Kúpele Piešťany: Pavlíková – Sosková, Pechová, Shustrová, Čiefová, Kováčová, Žarnovická, Sotáková, Jánošíková, Kolářová, Gregoričková, Kelemenová

Poradie po 4. kole: 1. KVP Kúpele Piešťany (27 b), 2. Pirana SC Topoľčany (18), 3. PVK Vrútky (18), 4. ČH Košice (9), 5. Slávia UK Bratislava (1)