Herec Jozef Vajda poslancom predstavil nový Festival zábavy – Piešťanské zábaly

Na minulotýždňové piešťanské zastupiteľstvo zavítal aj známy slovenský herec Jozef Vajda. Poslancov prišiel požiadať o schválenie nájomných zmlúv na objekty a priestory mesta za symbolické jedno euro počas doby trvania nového festivalu umenia s názvom Festival zábavy – Piešťanské zábaly, ktorý sa uskutoční od 16. do 19. augusta.

(Autor: pror)

Ako pred poslancami Jozef Vajda vysvetľoval, nový festival by mal pokrývať široké spektrum kultúrnych podujatí, ako je napríklad živý sprievod umelcov mestom, ale aj divadelné či hudobné predstavenia pre najširšie vrstvy návštevníkov. Či už so zameraním na detského diváka, celé rodiny, ale i pre vyznávačov vážnejších kultúrnych podujatí.

Na tradíciu dnes už viac-menej zaniknutého podujatia Socha piešťanských parkov by mala nadväzovať i galéria pod otvoreným nebom v mestskom parku. Podľa Vajdových slov v Piešťanoch v dobe festivalu návštevníci zhliadnu aj originálne diela svetových umeleckých velikánov, napríklad Andyho Warhola.

Počas festivalu sa vystrieda vyše 60 známych hercov a herečiek, ktorí odohrajú viac ako 40 predstavení. Predstavenia sa budú konať na desiatich pódiách. Niektoré z nich budú v centre mesta na Námestí slobody, v Hudobnom pavilóne, v kine Fontána, iné na Kúpeľnom ostrove, v prírodnom kine, v Dome umenia, na kúpalisku Eva a na mnohých iným miestach v mestskom parku. Podľa slov Jozefa Vajdu má festival ambíciu pritiahnuť do Piešťan v dobe jeho konania od 15- do 20-tisíc návštevníkov.

Festival otvorí veľký pouličný komediantský sprievod s bubeníkmi, akrobatmi, umelcami, tanečníkmi, miestnymi športovcami, ktorý vyvrcholí na Winterovej ulici veľkou vizuálnou šou. Na hudobných pódiách sa vystrieda Dominika Kavaschová (Morena), Daniel Fischer, Lukáš Dóza, Daniel Žulčák (OVJ), Juraj Bača (Partyband), Barbora Švidraňová, Marián Labuda ml. (Trezor) a mnohí ďalší. Program festivalu ešte nie je uzavretý, ale teraz je už jasné, že v kúpeľnom meste sa ukážu slovenské herecké špičky v tých najzábavnejších komédiách.

Na väčšinu podujatí, ako Vajda spresnil poslancom, bude vstup bezplatný, i preto žiadal od mesta prenájom viacerých mestských priestorov za symbolické euro.

Zastupiteľstvo jeho žiadosť na štvrtkovom zasadnutí schválilo všetkými hlasmi prítomných poslancov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard