V kine Súperi, ale aj Nina a tajomstvo malého ježka

  • Inzercia
  • 24. apríla 2024, 19:02

Informácie o tom, čo pripravilo Mestské kultúrne stredisko v Piešťanoch v najbližších dňoch, vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

(Autor: continental-film.sk)

KINO FONTÁNA

Št. 25. 4. o 17.30 a 20.00 h

Boy Kills World   

Strhujúca akčná jazda plná zábavy a irónie. Vychádzajúca hviezda Bill Skarsgård sa vydáva na cestu za pomstou ako nezastaviteľný nástroj smrti v dystopickej blízkej budúcnosti. Môže z hluchonemého chlapca vyrásť elitný zabijak? Môže! Keď ho poháňa pomsta vyšinutej tyranke, ktorá brutálne vyvraždí jeho rodinu a jemu nechá vyrezať jazyk a vypáliť ušné bubienky. Slovenská premiéra.

USA/Nem./J. Afrika-2024, MP 15 (násilie, strach, vulgarizmy), české titulky, 115 min.

Vstupné: 6 €

Pi. 26. 4. o 17.30 a 20.00 h

Kolaps  

Príbeh dystopickej akčnej drámy sa odohráva v blízkej budúcnosti, ktorú si väčšina z nás nechce a nevie ani predstaviť. Renomovaná vojnová reportérka Lee (Kirsten Dunst) sa spolu so svojím tímom vydáva na nebezpečnú a adrenalínovú cestu naprieč zničenou Amerikou. Cieľom ich misie je zdokumentovať eskalujúcu občiansku vojnu, ktorú vyvolal kontroverzný príhovor prezidenta. Nenávisť ovládla všetky vrstvy spoločnosti a nikto si nemôže byť istý svojím životom zoči-voči hrubej sile zbraní. Slovenská premiéra.

USA/V. Británia-2023, MP 15 (násilie, strach, diskriminácia), české titulky, 94 min.

Vstupné: 6 €

So. 27., Ne. 28. 4. o 15.30 h

DETSKÉ PREDSTAVENIE

Nina a tajomstvo malého ježka

Desaťročná Nina miluje otcove rozprávky o ježkovi, ktorý objavuje svet. Jedného dňa však otec stratí chuť rozprávať rozprávky. Stratil totiž prácu a život ich rodiny sa obrátil hore nohami. Nina sa bojí, čo bude ďalej a keď započuje legendu o stratenom poklade, ktorý je ukrytý niekde v otcovej továrni, rozhodne sa so svojím kamarátom Mehdim podniknúť odvážnu akciu. Chcú poklad nájsť a rozdeliť peniaze medzi otca a jeho kolegov. Bláznivé dobrodružstvo sa začína… Slovenská premiéra.

Franc./Luxem.-2024, MP 12 (strach), slovenský dabing, 77 min.

Vstupné: 5 €

So. 27., Ne. 28. 4. o 17.30 h

Súperi  

Patrick a Art sa spriatelili vďaka spoločnej vášni k tenisu a počas dospievania sa stali nerozlučnými priateľmi. Keď však do ich životov vstúpi nadaná tenistka Tashi (Zendaya), ich vzťah sa zmení. Z kamarátov sa stanú súperi v láske, ale aj na tenisovom kurte. Jednému sa darí viac, druhému menej – v športe aj v láske to tak niekedy chodí… Keď sa však majú po rokoch stretnúť v zápase na známom turnaji Challenger, všetko sa môže zmeniť. Ktorý zo súperov sa stane víťazom? Slovenská premiéra.

USA-2024, MP 15 (vulgarizmy), slovenské titulky, 131 min.

Vstupné: 6 €

So. 27., Ne. 28. 4. o 20.00 h

Lesný vrah   

Úspešný režisér Radim Špaček (Pouta, Místa, Zlatý podraz) sa po šiestich rokoch vracia k formátu celovečerného filmu príbehom podľa skutočných udalostí, ktorý v roku 2005 plnil dlhé mesiace titulné strany českých médií. Nikto vtedy nedokázal pochopiť, prečo sympatický mladík z dobrej rodiny, víťaz súťaže Chcete byť milionárom?, zavraždil troch ľudí a mal v pláne vystrieľať metro. Slovenská premiéra.

ČR/SR-2024, MP 15 (násilie), originálna verzia, 78 min.

Vstupné: 6 €

Po. 29. 4. o 20.00 h

FILMOVÝ KLUB 

Raz to bude všetko tvoje

Réžia: Andreas Öhman. Feel – good dramédia o dysfunkčnej rodinnej dynamike a vyrovnávaní sa s minulosťou. Úspešná kresliarka Lisa a jej súrodenci sa po viac ako desiatich rokoch opäť stretávajú na rodičovskej farme vo švédskom Norrlande. Prostredie farmy je stelesnením prízemnosti švédskeho vidieka a ostro kontrastuje s ruchom jej nového domova v Štokholme. Keď rodičia oznámia svojim deťom, že pôdu, ktorú rodina vlastní už celé generácie, zdedí len jeden z nich, súrodenci stoja pred ťažkou otázkou. Slovenská premiéra.

Švéd.-2023, MP 15 (sex, vulgarizmy), české titulky, 105 min.

Vstupné: 5 €

KINOSÁLA MALÁ SCÉNA

St. 24. 4. o 18.00 h

Omar Ocando (Dánsko)

POUŽÍVANIE BUDHISTICKÝCH METÓD NA TRANSFORMÁCIU RUŠIVÝCH EMÓCIÍ A PREKÁŽOK NA CESTE

Prednáška pre verejnosť

Vstup voľný

Št. 25. 4. o 18.00 h

Omar Ocando (Dánsko)

KARMA – KAUZALITA

Prednáška pre verejnosť

Vstup voľný

So. 27. 4. o 19.00 h

FRANTIŠEK NEDVĚD & DANIEL KROB

Večer s pesničkami folkovej legendy

Vstupné: 13 € (iba v hotovosti)

Vstupenky je možné zakúpiť v pokladni Malá scéna MsKS: Po – Pi v čase 8.00 – 15.00 h a v pokladni kina Fontána vždy hodinu pred filmovým predstavením.

KINOSÁLA KSC FONTÁNA

Ut. 23. 4. o 17.00 h

KONCERT DÚHALKA

Program k novému CD Dúhalkin svet

Vstupenky len na www.ticketportal.sk – 12 €

St. 24. 4. o 17.00 h

ŠPORTOVÁ KONFERENCIA HAPPY MOVE 

Vstup voľný

Ut. 30. 4. o 19.00 h

Divadlo DINO

František Rehák: DOMA JE DOMA

Krčmová komédia o tom, čo práve žijeme 

Vstupné: 10 €

Vstupenky je možné zakúpiť na stránke www.fontana-piestany.sk alebo v pokladni KSC Fontána vždy hodinu pred filmovým predstavením.

VÝSTAVNÁ SIEŇ FONTÁNA

17. 4. – 26. 5.

ORIEŠKOVÉ ILUSTRÁCIE II.

Kolektívna výstava ilustrátorov – tvorcov ceny Zázračný oriešok: Vlado Král, Juraj Martiška, Martina Matlovičová, Daniela Olejníková, Ľuboslav Paľo, Adela Režná, Peter Uchnár, Bystrík Vančo

FOYER KINA FONTÁNA

9. 4. – 12. 5.

DRUHÁ SVETOVÁ VOJNA V PIEŠŤANOCH

Výstava fotografií

12. 4. – 26. 5.

MALÁ PRINCEZNÁ

Výstava ilustrácií Miloša Koptáka a Evy Škandíkovej z knihy Jána Uličianskeho

VÝSTAVNÁ SIEŇ STARÁ LEKÁREŇ

17. 4. – 19. 5.

Volám sa Eva MIKLETIČOVÁ

Výstava obrazov

Kurátor: PhDr. Ľuboslav Moza, PhD.

VÝSTAVNÁ SIEŇ MÓLO

17. 4. – 19. 5.

Volám sa Eva MIKLETIČOVÁ

Výstava obrazov

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda