Noc s Andersenom na ZŠ Holubyho

  • Školy
  • 13. apríla 2024, 00:01

Noc, keď deti spia sladko a spokojne vo svojej posteli doma, je úplne iná ako tá, ktorá nesie meno Hansa Christiana Andersena. Podujatie Noc s Andersenom, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara, má medzinárodný rozmer, pretože práve v túto noc, 22. marca, žijú rozprávkou v školách a knižniciach deti z mnohých krajín.

Žiaci pozerali Snehovú kráľovnú, čo bol vlastne motív celej akcie, na základe ktorého mali všetci účastníci biele oblečenie. (Autor: ZŠ Holubyho)

Zmyslom noci je pripraviť deťom taký program, aby sa cítili ako v rozprávke. Aby zažili niečo čarovné, vzrušujúce, tajomné a hravé, jednoducho strávili noc, na ktorú tak skoro nezabudnú. Aj v tomto školskom roku sa na Základnej škole Holubyho v Piešťanoch rozhodli, že učiteľky a vychovávateľky spolu so svojimi žiakmi strávia Andersenovu noc v škole.

Program otvorilo bábkové divadlo pod názvom Theátro Neline s rozprávkou Rytier Bajaja, ktorá zožala veľký úspech. Ocenili ju žiaci i učitelia a mali z nej veľkú radosť a zábavu. Všetci žiaci v rámci svojich tried súťažili, naučili sa niečo o „veľkom rozprávkarovi“ prostredníctvom prezentácie, v ktorej zisťovali dôležité informácie z Andersenovho života. Potom súťažne vypĺňali kvíz a získali tak indície rozprávkových postáv. Všetci sme sa tešili aj na rozprávku, ktorá by nemala v takúto noc chýbať, a tak sme si urobili rozprávkovú atmosféru a pozerali Snehovú kráľovnú. To bol vlastne motív celého podujatia, na základe ktorého mali všetci účastníci biele oblečenie.

K zdarnému priebehu akcie prispeli aj rodičia, ktorí pripravili sladké prekvapenie v podobe chutných koláčikov a iných dobrôt. Za všetko, čo sme počas noci prežili, patrí poďakovanie žiakom, učiteľkám, vychovávateľkám i asistentkám za prípravu a organizáciu podujatia.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina