Dobrovoľní hasiči z Pobedima bilancovali

V hasičskej zbrojnici v Pobedime sa v polovici marca zišli členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce (DHZO) Pobedim, aby zhodnotili svoju činnosť za uplynulé obdobie a predostreli nové plány.

Uprostred fotografie sú členovia DHZO Lukáš Augustín, Michal Palkovič a Ľuboš Melicher, ktorí zachránili ľudský život počas výjazdu do obce Podolie v júli 2023. (Autor: archív DHZO)

Medzi hosťami bola starostka obce Andrea Augustínová, delegát z ÚzO DPO SR Jozef Kováčik a predseda DHZO Hôrka nad Váhom. Schôdzu viedol tajomník DHZO Matej Palkovič. Predseda DHZO Pobedim Martin Piškula predniesol správu o činnosti zboru. Okrem iných aktivít, ktoré miestni hasiči zorganizovali, spomenul hasičský ples, veľkonočné obrady v kostole, stavanie mája, exkurziu škôlkarov z obce Horná Streda na hasičskej zbrojnici, pravidelné darcovstvo krvi nielen v Pobedime, zakúpenie a montáž dataprojektoru, športový deň členov DHZO, výpomoc pri montáži a demontáži stánkov počas vianočných trhov.

Konali sa aj doplňujúce voľby do výboru DHZO. Zosnulého Silvestra Palkoviča nahradil vo funkcii jeho krstný syn Michal Palkovič. „Veríme, že sa ujme práce ako jeho zosnulý krstný otec,“ zaznelo počas výročnej schôdze. „Z hasičskej zásahovej a preventívnej činnosti spomeniem 47 výjazdov, kde sme riešili požiare, technické zásahy, dopravné nehody a cvičenia a požiarnu hliadku počas žatvy,“ uviedol Piškula.

Počas schôdze odovzdali ďakovné listy trom členom DHZO – Lukášovi Augustínovi, Michalovi Palkovičovi a Ľubošovi Melicherovi, ktorí zachránili ľudský život počas výjazdu do obce Podolie v júli 2023.

Plán práce sa na tento rok nijako zvlášť nelíšil od minuloročného, pribudol však bod, v ktorom sa hovorí o získaní nových členov do dobrovoľného hasičského zboru. Piškula podotkol, že je žiaduce pracovať s mládežou a poďakoval vedeniu obce za spoluprácu, členom zásahovej jednotky za uskutočnené výjazdy a poprial im hlavne šťastný návrat domov z výjazdu k svojim rodinám.

Po oficialitách už v uvoľnenej atmosfére si prítomní pochutili na pohostení, ktoré pripravil Rastislav Čop, a pokračovali v diskusiách.

Martin Piškula, predseda DHZO Pobedim

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban