Oprava spomaľovačov vyjde draho

Vyvýšené priechody pre chodcov pred nákupným centrom Aupark na Nitrianskej ulici v Piešťanoch sú opäť v katastrofálnom stave. Problémy nemajú len chodci, ktorí po nich chodia, ale i autá, ktorým zničené povrchy priechodov ničia už aj tak namáhané nápravy.

Priechody pre chodcov pri Auparku sú v zlom stave (Autor: pror)

Priechody, ktoré sú zároveň spomaľovačmi, boli opravované pred dvomi rokmi. Keďže denne po nich prejdú stovky áut, zámková dlažba i podložie sa po čase začne prepadávať. Na jednom spomaľovači chýba aj obrubník a celá strana je prevalená dovnútra. V mestskom rozpočte na tento rok je schválená položka rekonštrukcia spomaľovačov na Nitrianskej ulici vo výške 25-tisíc eur.

Od rekonštrukcie Nitrianskej sú priechody tŕňom v oku pre obyvateľov i pre mesto. Doprava v okolí Auparku je veľmi spomalená a spomaľovače pýtajú opäť desaťtisíce eur. Prednosta mestského úradu Martin Svorad sa pokúša nájsť alternatívu, ktorá, ak by aj stála viac, vydržala by dlhšie, aby to bolo hospodárnejšie.

„Veľmi dobrým príkladom je križovatka Teplickej a Meštianskej ulice, kde je celá križovatka vyvýšená a odoláva času aj autám. Problémom však je, že tam betónové podložie tvrdlo dva dni. To je pred Auparkom obtiažnejšie,“ ozrejmil možnosti Svorad.

Riešením nie je ani zrovnanie priechodov s okolitou vozovkou, čo by naoko vyriešilo situáciu, mesto by však stratilo bezbariérovosť. Aktuálne teda prednosta rokuje s firmami a snaží sa nájsť riešenie, ktoré by zabezpečilo dlhú životnosť daných častí. Podľa jeho prísľubu by opravy mali byť zrealizované pred letom.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard