Na pešej zóne trónia zajace s veľkonočným vajcom

Príspevková organizácia Služby mesta Piešťany sa stará nielen o komunikácie, upratovanie či o zeleň v meste, ale pred sviatkami má na starosti aj výzdobu. Po Vianociach prišli na rad veľkonočné sviatky a s nimi aj milá jarná výzdoba.

Zajace spolu s veľkonočným vajcom zdobia Námestie slobody. (Autor: FB SMP/Supa)

Pracovníci Strediska verejnej zelene Služieb mesta Piešťany ju pripravovali v uplynulom týždni. Ako prvý prišiel na rad veľký veniec z prírodného materiálu, ktorý umiestnili pri fontáne Príbeh prameňov. Je ozdobený jarnými kvetmi a je symbolom krásnej jednoduchosti. Spoločnosť mu robia zajačikovia z dreva.

Ďalší členovia ušatej rodinky trónia na pódiu pri fontáne Príbeh Váhu. Malí aj väčší zajačikovia sú takisto vyrobení z narezanej guľatiny a za nimi stojí do polovice ozdobené obrovské veľkonočné vajce z prútia.

Výzdoba sa stretla s nevídaným ohlasom u obyvateľov. Popri dospelých majú radosť hlavne deti, keďže zajace majú namaľované milé tváričky. Súčasťou veľkonočnej výzdoby sú aj svetelné obrazce, ktoré si mohli všimnúť motoristi na pouličnom osvetlení na Nitrianskej ulici pri Auparku.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica