Žiačky na úvod s tromi víťazstvami

• Vodné pólo / Šport
  • 27. marca 2024, 16:37

V topoľčianskej krytej plavárni sa v dňoch 16.-17. marca odohralo prvé kolo národnej ligy žiačok vo vodnom póle aj za účasti hráčok KVP Kúpele Piešťany, ktoré zaznamenali tri víťazstvá.

Mladé vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany v prvom kole národnej ligy nenašli premožiteľky. (Autor: archív KVP)

Pólistky KVP Kúpele sa v prvom zápase stretli s družstvom Vrútok, ktoré porazili 4:2. Gólovo sa presadili Pechová, Sotáková, Kolářová a Žarnovická. Zápas sa rozhodol až v poslednej štvrtine, keď po troch štvrtinách bol stav 1:1.

V druhom stretnutí nastúpili Piešťanky proti ČH Košice, ktoré porazili hladko 20:0. Góly KVP: Žarnovická 5, Čiefová 4, Pechová, Shustrová a Gregoričková po 3, Sotáková 2

V poslednom dueli sa stretli piešťanské dievčatá s domácimi Topoľčanmi, ktoré zdolali 5:1. Zápas bol dlho vyrovnaný, keď po dvoch štvrtinách bol stav 1:1. O výsledku rozhodla tretia štvrtina, ktorú pólistky KVP Kúpele vyhrali 3:0. Góly KVP: Kolářová a Čiefová po 2, Gregoričková 1

Zostava KVP Kúpele Piešťany: Pavlíková, Pechová, Shustrová, Čiefová, Kováčová, Žarnovická, Sotáková, Jánošíková, Kolářová, Gregoričková