Chodník pod Červenou vežou je konečne osvetlený

Štrkový chodník, vedúci okolo Obtokového ramena Váhu pod Topoľčianskou cestou v obci Banka – pod Červenou vežou, ktorý bol od Vianoc zahalený do tmy, je konečne osvetlený.

Svietidlá na Topoľčianskej ceste boli poškodené od decembra po páde stromov. (Autor: FB DHZ Banka)

Chodníkom denne jazdí na bicykli veľa obyvateľov Banky, pre ktorých je to jediná možnosť, ako ísť v bezpečí chodníka a nie po frekventovanej ceste. Na chodníku však mnohí v úplnej tme, oslnení autami, čo chodia po ceste, riskovali nehodu alebo pád.

Osvetlenie na Topoľčianskej ceste je v tom úseku nové, preto sa mnohí spytovali, prečo nefunguje. „Svetlá nefungovali z dôvodu pádov stromov na verejné osvetlenie, ktoré sa tým poškodilo,“ vysvetľuje starostka Banky Tatiana Julinyová. Pri oprave svetiel pomáhali aj miestni dobrovoľní hasiči, ktorí dávali pozor na situáciu v cestnej premávke.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Sidónia, zajtra Ján