Cesta z Piešťan do Vrbového patrí medzi najnehodovejšie úseky v celom trnavskom kraji

  • Krimi / Spravodajstvo
  • 22. marca 2024, 00:01

Polícia po vyhodnotení nehodovosti za rok 2023 eviduje na cestách Trnavského kraja 12 nehodových úsekov. Za nehodový úsek je označená časť cesty, kde sa na jednom kilometri stane minimálne päť dopravných nehôd. Podľa štatistík polície je najviac nehodovou cestou v kraji cesta II/499 medzi Piešťanmi a Vrbovým, kde sú až tri nehodové úseky.

(Autor: FB Lukáš Patrik, skupina na FB - Dopravný servis - okres Piešťany a okolie)

Stalo sa na nich spolu šestnásť dopravných nehôd, o život tam prišiel jeden človek, ďalší štyria boli ľahko zranení. Ďalšie dva nehodové úseky v okrese sú na ceste 1/61 v Piešťanoch v smere od Maduníc, na oboch bolo spolu 14 nehôd, pri ktorých bola jedna osoba usmrtená, dve sa zranili ťažko a sedem ľahko.

V okrese Senica policajti najviac dopravných nehôd evidovali v úseku diaľnice D2, ďalej na ceste I/51 v obci Jablonica, kde bolo päť nehôd a šesť ľahko zranených, a na ceste II/500 pri vjazde do mesta Šaštín – Stráže. V okrese Skalica je nebezpečným úsekom prieťah mestom Holíč s piatimi dopravnými nehodami a štyrmi ľahko zranenými osobami.

V okrese Hlohovec je nehodový úsek priamo v okresnom meste na ceste II/507 v smere z Bojničiek. V okrese Dunajská Streda je nehodovým úsekom časť cesty I/63 pri okresnom meste pred križovatkou k obci Povoda, kde sa stalo päť nehôd, jedna osoba bola usmrtená a deväť ľahko zranených. Do okresu Galanta patrí nehodový úsek na diaľnici R1 s piatimi nehodami, ale bez následkov na zdraví.

V štatistike najčastejších príčin dopravných nehôd vedie stále nepozornosť na strane vodiča, neprimeraná rýchlosť a spôsob jazdy a nedodržiavanie dostatočného odstupu medzi vozidlami.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor