Čajky majú prvé štvrťfinálové víťazstvo nad Trenčínom

Piešťanské Čajky otvorili štvrťfinálovú sériu play off jasnou domácou výhrou nad BK AS Trenčín. S rovnakým súperom sa stretnú v piatok o 17.00 h na jeho palubovke.

Piešťanské basketbalistky nastrieľali Trenčínu 151 bodov. (Autor: Laco Duračka)

Trenčín prišiel do Diplomat arény s odhodlaním a vzdorom v počiatočných momentoch zápasu. Piešťany sa ale hneď od úvodu opierali o dobrú ofenzívnu činnosť, už v štvrtej minúte viedli dvojciferným rozdielom. K tomu sa neskôr pridala aj defenzíva a na palubovke sa v podstate ukazoval kvalitatívny a tabuľkový rozdiel. V tomto duchu vychádzali Čajkám herné plány aj po prestriedaní, v streleckej listine boli už takmer všetky hráčky a po prvej štvrtine svietil na tabuli stav 43:12. Ďalšie minúty by sa dali charakterizovať ako dominantné, Piešťany mohli napĺňať ciele s rozložením minutáže. V druhej časti nepustili Trenčín takmer k ničomu, len jediný kôš z hry hostí sa odrazil na polčasovom stave – 80:14.

Nič sa nezmenilo ani v druhom polčase, dianie na palubovke pokračovalo v rovnakom duchu. Čajky už v tretej štvrtine prekročili 100-bodovú hranicu, úspešnou autorkou bola Vandlíková. Súperovi z Trenčína dovolili aj v tomto prípade len jeden kôš z hry a do poslednej 10-minútovky sa išlo za stavu 116:16. Žiadne poľavenie neprišlo ani v štvrtej štvrtine, piešťanská hra stále spĺňala vysoké parametre pod oboma košmi. Dôkazom toho bola 33-bodová šnúra, ktorou otvorili tento úsek zápasu. Piešťany zvládli suverénne vstup do play off súbojov.

Niké EXZ – štvrťfinále play off:

Piešťanské Čajky – BK AS Trenčín 151:18 (43:12, 37:2, 36:2, 35:2)

Čajky: Herminjardová a Mandičová po 17, Jamesová 14, Jurčenková a Mitrasinovičová po 11 (Taušová 25, Chovaníková 17, Majerová a Vandlíková po 10, Kraislová 7, Moravčíková a Stašová po 6)

Najviac bodov – Trenčín: Mihaljevičová 6, Polcerová a Šoltésová po 4

TH: 25/17 – 2/0, Fauly: 12 – 21, Trojky: 12 – 0, Rozhodovali: Sirocký, Kubík, Perečinská

Povedali po zápase:

Ondrej Haviar, asistent trénera Čajok: “K zápasu sme pristúpili veľmi zodpovedne. Vedeli sme, že sa potrebujeme udržať v hernom tempe, a tak sme súperovi nemohli dať veľmi vydýchnuť. Od prvých sekúnd sme držali vysoké tempo, agresivitu v obrane a pravidelnú rotáciu hráčok. Úspešnosť našich zakončení bola vysoká a tak sme dosiahli na vysoké skóre. Ďakujeme našim skvelým fanúšikom, ktorí si aj teraz našli cestu do haly a podporovali ako nás, tak aj nášho mladého súpera.”